Rynek nieruchomości 2014

Komentarzy
Skomentuj autor: Redakacja LAAP 22.01.2015

Rynek nieruchomości w 2014 roku był korzystny dla deweloperów: m.in. obniżenie stopy procentowej – dobry wpływ na koniunkturę, wdrożenie programu MdM, oraz niski wkład własny – 5% wartości nieruchomości. Zeszły rok określany jako stabilny.

Wraz z nowym rokiem, wchodzą zmiany dotycząc rynku nieruchomości, m.in. zwiększenie z 5 na 10 proc. wkładu własnego wartości nieruchomości. Jednak nie powinno mieć to dużego wpływu zarówno na popyt jak i podaż.

Aby wzmocnić rynek nieruchomości, prowadzone są rozmowy z mieszkańcami miast. Dyskusje mają na celu podniesienie jakości życia. Wraz z tworzeniem nowych mieszkań zmieniają się oczekiwania nabywców co do nieruchomości. Klienci oczekują lokali, które łączą wiele funkcji. Chcą aby nieruchomość usytuowana była w centrum miasta, blisko miejsc kultury, spotkań, dostęp do placówek usługowo-handlowych, a także dostęp do komunikacji miejskiej.

Wraz z ze wzrostem oczekiwań co do nieruchomości, przed miastami kształtuje się wyzwanie planowania dobrych połączeń komunikacyjnych, ale także i tworzenia usług.

Od dłuższego czasu, można zaobserwować iż rynek pierwotny konsoliduje. W późniejszy czasie skutkować to może pozostawieniem na rynku tylko dużych firm deweloperskich, a tym samym podwyższenie cen nieruchomości.

Rynek nieruchomości w 2014 roku określany jako udany, ustabilizowany. Dzięki temu Klienci chętnie podejmowali zakupu mieszkań. Podobnie ma być również w 2015 roku.

Więcej na temat:

Comments are closed.

Najczęściej przeglądane tematy:

Ostatnio dodane artykuły:

Podobne tematy: