Rynek nieruchomości w 2014 roku był korzystny dla deweloperów: m.in. obniżenie stopy procentowej – dobry wpływ na koniunkturę, wdrożenie programu MdM, oraz niski wkład własny – 5% wartości nieruchomości. Zeszły rok określany jako stabilny.
Wraz z nowym rokiem, wchodzą zmiany dotycząc rynku nieruchomości, m.in. zwiększenie z 5 na 10 proc. wkładu własnego wartości nieruchomości. Jednak nie powinno mieć to dużego wpływu zarówno na popyt jak i podaż.
Aby wzmocnić rynek nieruchomości, prowadzone są rozmowy z mieszkańcami miast. Dyskusje mają na celu podniesienie jakości życia. Wraz z tworzeniem nowych mieszkań zmieniają się oczekiwania nabywców co do nieruchomości. Klienci oczekują lokali, które łączą wiele funkcji. Chcą aby nieruchomość usytuowana była w centrum miasta, blisko miejsc kultury, spotkań, dostęp do placówek usługowo-handlowych, a także dostęp do komunikacji miejskiej.
Wraz z ze wzrostem oczekiwań co do nieruchomości, przed miastami kształtuje się wyzwanie planowania dobrych połączeń komunikacyjnych, ale także i tworzenia usług.
Od dłuższego czasu, można zaobserwować iż rynek pierwotny konsoliduje. W późniejszy czasie skutkować to może pozostawieniem na rynku tylko dużych firm deweloperskich, a tym samym podwyższenie cen nieruchomości.
Rynek nieruchomości w 2014 roku określany jako udany, ustabilizowany. Dzięki temu Klienci chętnie podejmowali zakupu mieszkań. Podobnie ma być również w 2015 roku.