Największa w Polsce IKEA powstaje pod Wrocławiem

W Bielanach Wrocławskich powstaje nowy sklep szwedzkiej sieci IKEA. Będzie największym 3 kondygnacyjnym budynkiem sieci IKEA w Polsce. Obiekt będzie miał powierzchnię bliską 38 tys m², a koszty inwestycji szacowane są na ponad 200 mln złotych. W sklepie zastosowane zostanie szereg proekologicznych rozwiązań takich jak pompy ciepła, wykorzystanie wody deszczowej, świetliki rurowe...

Komentarzy
Skomentuj 09.10.2012

Znana szwedzka firma meblowa IKEA rozpoczęła właśnie budowę nowej hali na Bielanach Wrocławskich. Istniejący tam dotychczas sklep był jednym z najmniejszych w Polsce i nie pozwalał na zaprezentowanie wszystkich towarów, stąd też podjęto decyzję o zainwestowaniu w większą siedzibę. Będzie to największy sklep IKEI w Polsce, spełniający wszystkie standardy, do których firma przyzwyczaiła klientów na całym świecie.

Nowa IKEA została zaplanowana z uwzględnieniem ergonomii i wygody korzystania. Znane z innych kompleksów szerokie przejścia, wygodny parking oraz dużą przestrzeń ekspozycyjną konsumenci odnajdą również w tym budynku. Nowa, większa hala zostanie umieszczona na ostatniej wolnej działce, między OBI i Castoramą – pomimo zimowej pogody prace budowlane już się rozpoczęły.

 Na uwagę zasługuje jej projekt i proponowane rozwiązania. Hala będzie liczyła trzy kondygnacje, z możliwością ewentualnej rozbudowy i połączenia z centrum handlowym. Ma być również maksymalnie ekologiczna i oszczędna (zaprojektowano przyjazne dla środowiska rozwiązania, takie jak np. kolektory solarne oraz ogrzewanie geotermiczne).

Otwarcie planowane jest na wiosnę 2013 roku.

Więcej na temat: