Nowa szkoła muzyczna

Wrocławska szkoła muzyczna I i II stopnia będzie miała nową siedzibę. Dla 500 uczniów wrocławskiej szkoły muzycznej to dobra wiadomość. Mieszcząca się dotychczas w starych i ciasnych budynkach przy ulicy Łowieckiej szkoła nie zapewnia odpowiednich warunków i komfortu ćwiczeń. Po 2014 roku to się ma zmienić.

Komentarzy
Skomentuj 15.01.2013

Nowy budynek szkoły muzycznej wypełni dotychczas niezagospodarowaną przestrzeń między Filharmonią Wrocławską i Urzędem Skarbowym na ul. Piłsudzkiego. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Inter-System SA.

Szkoła została zaprojektowana w eleganckim, estetycznym stylu. Prosta, 7-piętrowa bryła z lekką nutką modernizmu i nawiązaniem do rytmu utworów muzycznych idealnie wpasuje się w okoliczny krajobraz. Całość ma być wykończona jasną cegłą.

W projekcie zaproponowano również wiele nowatorskich i funkcjonalnych rozwiązań. Zwracają uwagę m.in. sala gimnastyczna (która została zaplanowana poniżej poziomu gruntu, jako przeszklona od góry) oraz sala koncertowa na 300 osób, umożliwiająca organizowanie koncertów pod gołym niebem. Na dachu planowany jest ogród.

Nowa inwestycja ma być gotowa w połowie 2014 roku. 

Więcej na temat: