Najlepsze Projekty Mieszkaniowe - Wrocław dominuje konkurs PZFD

W ostatnim kwartale 2012 roku odbył się pierwszy konkurs „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy” zorganizowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Do walki o miano najładniejszego i najbardziej funkcjonalnego budynku stanęło 40 inwestycji z całej Polski, wybudowanych w latach 2008-2011. Swoje propozycje mogły zgłaszać również firmy nienależące do Związku.

Komentarzy
Skomentuj 09.01.2013

Jury oceniało nie tylko estetykę projektu, ale również jego przyjazność dla mieszkańców i środowiska, rzetelność wykonania oraz ciekawą koncepcję architektoniczną. Budynki były oceniane czterech kategoriach (jednorodzinne, wielorodzinne oraz zespoły budynków jedno- i wielorodzinnych). Statuetki przyznano również w czterech kategoriach dodatkowych, oceniających funkcjonalność budynków: przyjazność dla niepełnosprawnych,  środowiska, energooszczędność oraz projekt zrealizowany zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Konkurs został zdominowany przez wrocławskich deweloperów, którzy uplasowali się na najwyższych miejscach prawie we wszystkich kategoriach. W kategorii budynek wielorodzinny wrocławianie zgarnęli całe podium – wygrały Ogrody Hallera (Archicom), drugie miejsce zajęło Street House (Dom.developer Wrocław) a na najniższym stopniu znalazło się Osiedle Rumiankowe (Profit Development). Dolnośląskie projekty znalazły również uznanie w innych kategoriach – na drugim miejscu w kategorii zespoły budynków wielorodzinnych sklasyfikowano Apartamenty Dąbie (Temar), a w kategorii zespoły domów jednorodzinnych Słoneczne Sady (Vantage Development).

To nie koniec wyróżnień, jakie zebrały firmy będące członkami wrocławskiego Oddziału PFZD. BRE.locum nagrodzono aż w trzech kategoriach za Apartamenty Kochanowskiego (drugie miejsce w kategorii zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju, trzecie w kategorii zespół budynków wielorodzinnych oraz wyróżnienie za przyjazność środowisku), a Dom Development i Apartamenty Grzybowska zdobyły drugie miejsce w kategorii budynek wielorodzinny.

Zdjęcia od góry:
1.  Apartamenty Dąbie – Temar 
2.  Ogrody Hallera – Archicom
3.  Osiedle Rumiankowe – Profit Development
4.  Słoneczne Sady – Vantage Development