Nowe Żerniki - Osiedle Rodzinne - modelowe osiedle z modelową komunikacją z centrum miasta.

Komentarzy
Skomentuj 21.01.2016
Tramwaj przy osiedlu Nowe Żerniki

Nowe Żerniki Osiedle Rodzinne – Żródło: www.nowezerniki-or.pl

Modelowe osiedle – modelowa komunikacja

Brak kompletnych planów zagospodarowania i chaotycznie rozwijające się budownictwo na obrzeżach to problem wielu polskich miast. Chcąc zapobiegać tego typu sytuacjom, Wrocław wyszedł z inicjatywą budowy modelowego osiedla, które połączy komfort z funkcjonalnością i jakością wykonania. W projekt włączyło się wielu lokalnych architektów i deweloperów.

Jedną z inwestycji realizowanych na Nowych Żernikach jest Osiedle Rodzinne. Ma ono szansę stać się idealnym miejscem do mieszkania. Zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy (8 km od centrum), w otoczeniu zieleni, zostało zaplanowane tak, by ułatwić mieszkańcom dotarcie do miasta, zapewniając jednocześnie ciszę i spokój po powrocie do domu.

Na Nowych Żernikach planiści postawili na ekologiczne formy transportu. W bezpośredniej okolicy (350m od osiedla) znajduje się tramwaj, poruszający się wydzielonym torowiskiem. Biegnące na obrzeżach osiedla ścieżki rowerowe ucieszą miłośników dwóch kółek. Dzięki takim rozwiązaniom łatwo uniknąć korków i w kilkanaście minut dotrzeć do centrum. Pobliska arteria komunikacyjna (ul. Kosmonautów) zapewnia wygodny dojazd samochodem na obwodnicę, a z niej do każdej części Wrocławia.

Atutem Nowych Żernik jest dbałość o ekologię i miejsca do wypoczynku. Na jego terenie zaplanowano szereg punktów usługowych oraz siedziby instytucji, takich jak przychodnie, przedszkola, dom kultury i dom seniora.

Nie braknie tu również miejsc do aktywnego uprawiania sportu. W sercu Nowych Żernik znajdzie się miejsce dla boisk, kortów i placów zabaw, a pobliskie kąpielisko Glinianki pozwoli znaleźć ochłodę w upalne dni.

Więcej na temat:

Comments are closed.

Najczęściej przeglądane tematy:

Ostatnio dodane artykuły:

Podobne tematy: