Osiedle DUO

Osiedle DUO to kameralny zespół 26 budynków jednorodzinnych dwulokalowych, które zlokalizowane zostaną w pięknej dzielnicy Wrocławia, przy ulicy Polanowickiej. Doskonale wpisują się w architekturę willowej zabudowy sąsiadującej, jak również terenów pobliskich Karłowic, stanowiąc ich urbanistyczną kontynuację. Twórcy osiedla nie odmówili sobie przyjemności poszukiwania inspiracji w budownictwie przedwojennym, skierowanym do ludzi, dla których aspekt estetyczno-funkcjonalny, ale też finansowy miał niebagatelne znaczenie.

Komentarzy
Skomentuj 15.01.2013

Dwukondygnacyjne budynki zaprojektowano w prostych, wysmakowanych formach, dbając o detal korespondujący z tradycją: dwuspadowy dach, wykusz, trejaż, stopnie prowadzące do wejścia głównego. Okalające domy ogrody będą z czasem stanowiły motyw przewodni osiedla zespalając je silnie z naturą, tak jak ma to miejsce w przypadku willi znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla. Skojarzenie z przedwojennymi koncepcjami „miast – ogrodów” nasuwa się automatycznie.

Źródło. Deweloper / www.osiedle-duo.pl

Ustronność i intymność życia w takim miejscu spotęgowana została dzięki zaprojektowaniu wewnętrznej  uliczki, która zapewni obsługę komunikacyjną wyłącznie mieszkańcom osiedla, nadając mu tym bardziej kameralny charakter. Przy każdym domu zgodnie z wizualizacjami posadzimy, kilkuletnie drzewa liściaste o formie kulistej, które będą zaczątkiem pięknego ogrodu i szpaleru drzew.

Ta wyjątkowa lokalizacja łączy w sobie wszystkie atuty miejsca, w którym powinien znajdować się dom, a więc piękno otoczenia, ustronność, a jednocześnie łatwe i szybkie połączenie komunikacyjne z centrum oraz drogami wylotowymi z miasta.