Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz.

Komentarzy
Skomentuj 08.07.2015

Wśród modnych kolorów wnętrz pojawiła się ostatnio szarość. Ta barwa, uważana przez niektórych za nudną i smutną daje duże możliwości aranżacji, zarówno we wnętrzach klasycznych, jak również nowoczesnych.

Decydując się na wybór któregokolwiek odcienia należy pamiętać, że jest to kolor, który nie może być używany w nadmiarze. Wnętrza wykończone w jednym odcieniu szarości mogą być odbierane jako smutne i nieciekawe. Wystarczy jednak przełamać ją inną barwą lub innym odcieniem by uzyskać zaskakujące efekty.

Klasycznie i nowocześnie

Umywalka: Marmorin Ceto 80 / Szafka pod umywalką www.casali.pl

Klasyczne wnętrze w kolorze szarości można uzyskać zestawiając różne odcienie z meblami utrzymanymi w kolorystce bieli i czerni, oraz uzupełniając je drobiazgami w tych kolorach. Takie zestawienie przywodzi na myśl stare, czarno- białe fotografie i dawne czasy. Minimalistyczne aranżacje chociaż dają wrażenie surowości wnętrza, jednocześnie tworzą z szarościami doskonałe zestawienie, pełne wysmakowanego designu i gustu.

Nowoczesne pokoje będą wymagały uzupełnienia szarości o równie nowoczesne meble (mile widziane jest zestawienie metalu i szkła). Żeby wnętrze nie było postrzegane jako zimne można spróbować przełamać monotonię barw drobiazgami w jaskrawych, mocnych barwach. Z szarością dobrze komponuje się większość kolorów, więc doskonale sprawdzą się czerwienie, pomarańcze i ciepłe żółcie. Eksperymentować można także z rzadziej wykorzystywanymi barwami – pistacją, błękitami lub zielenią. Ważne, by kolorystyczne akcenty były dobrze widoczne, a wtedy całość będzie tworzyła dobre wrażenie.

Więcej na temat: