Green Towers - sprzedane

Nowoczesny, wrocławski kompleks biurowy Green Towers, o powierzchni 23 300 m2 zmienił właściciela. Firma Skanska Property Poland sprzedała go, lokując się tym samym w czołówce największych transakcji na rynku nieruchomości, dokonanych w zeszłym roku. Sfinalizowanie tej transakcji było możliwe m.in. dzięki rosnącemu zainteresowaniu polskim rynkiem nowoczesnych nieruchomości biurowych, a koniec ubiegłego roku był rekordowy pod względem ilości i wartości zawartych na nim transakcji.

Komentarzy
Skomentuj 15.01.2013

Do wzrostu zainteresowania przyczynia się coraz lepsza jakość oferowanych pomieszczeń biurowych. Inwestorzy chętnie kupują budynki komfortowe, utrzymane w wysokim standardzie i ergonomicznie rozplanowane. Coraz mniej problemów jest również z wynajmem tego typu lokali – przedsiębiorcy doceniają nie tylko wysoką jakość wykończenia i zastosowanie nowoczesnych, ekologicznych technologii (Green Towers otrzymały certyfikat środowiskowy LEED) ale również prestiż związany z lokalizacją siedziby firmy.

Green Towers to nie pierwsza inwestycja Skanska Property Poland w nowoczesne przestrzenie biurowe. Na przełomie 2009 i 2010 roku wybudowała ona i sprzedała wrocławski kompleks Grunwaldzki Center, w trakcie budowy są biurowce Green Day.

Firma planuje również kolejną inwestycję we Wrocławiu – kompleks Dominikański. Jest on dopiero na etapie opracowywania koncepcji, więc na realizację inwestycji przyjdzie jeszcze poczekać.

Więcej na temat: