Mieszkania już od 2862 zł/m² - 319 000 zł za 71.87 m² parteru + 41.00 m² poddasza

O kształtowaniu się cen na rynku nieruchomości w ostatnich latach można by wiele dyskutować. Kiedy w roku 2003 kupowaliśmy mieszkanie za ok. 3 tys. zł za m2, nikt się nie spodziewał, że raptem kilka lat później suma ta może być kilkukrotnie wyższa. Ceny mieszkań przez ostatnie lata zostały wywindowane do tak wysokiego poziomu, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie muszą być skazane na wynajem , a stać je na zakup własnego lokum.

Komentarzy
Skomentuj autor: Grzegorz Dawidek 09.01.2013

Najlepiej może o tym świadczyć oferta mieszkań  Osiedle Rodzinne,  gdzie 112,87m2 mieszkania można  w tym momencie kupić już za 319tys. zł ! Wychodząc z  założenia, że chcielibyśmy sfinansować je  z kredytu,  wysokość miesięcznej raty będzie się kształtowała na poziomie ok. 1700zł. Kwota taka, adekwatna do ceny, jaką musielibyśmy zapłacić za wynajem 2-pokojowego mieszkania, z pewnością leży więc w możliwościach finansowych przeciętnie zarabiającej rodziny.

Mieszkania we Wrocławiu powstające w ramach inwestycji „Osiedle Rodzinne ” urzekają niską, dwukondygnacyjną zabudową, nawiązującą w swej prostocie do istniejącej w sąsiedztwie, zrealizowanej przez tę samą firmę zabudowy szeregowej. Budowa wszystkich etapów tej części inwestycji  została już  ukończona, własność nieruchomości została notarialnie przekazana nabywcom, a w większości domów mieszkają już nowi właściciele.

Część mieszkaniowa osiedla to 32 identyczne budynki, których realizacja zaplanowana została w dwóch etapach.  Większość mieszkań z pierwszego etapu znalazła już  nabywców, obecnie w ofercie dostępne są te z drugiego etapu, którego zakończenie planowane jest na sierpień 2013r.

Widok mieszkania na piętrze.Wiz. xhorizons.com

W każdym z budynków mamy dwa typy mieszkań o  podstawowym metrażu 71,87m2.  I tak mieszkania na parterze posiadają własne garaże, co łącznie daje ok. 90m2 powierzchni użytkowej  oraz 85m2 ogródka.  Mieszkanie na pierwszej kondygnacji mają miejsca parkingowe  oraz przestronne balkony i to, co najbardziej istotne –  dodatkowe poddasze o powierzchni użytkowej 41m2 .

Mieszkania oddawane są w standardzie deweloperskim, jednak cena nie obejmuje pieca z grzejnikami , których wybór zależy od preferencji klienta. Lokale na pierwszym piętrze dają możliwość zaadaptowania powierzchni poddasza,  co stanowi o ich rozwojowym charakterze. Poddasze to może zostać włączone do powierzchni mieszkalnej zaraz po odbiorze (prace potrzebne do uzyskania takiego stanu mogą zostać za dopłatą wykonane przez dewelopera podczas realizacji inwestycji) lub  w dowolnym późniejszym czasie. Rozwiązanie takie daje możliwość  uzyskania mieszkania o powierzchni użytkowej 112,87m2 w  prawdopodobnie najniższej obecnie cenie na rynku.

Nie tylko cena świadczy o atrakcyjności oferty Osiedla Rodzinnego. W każdym z mieszkań możliwa jest zmiana układu pomieszczeń zaproponowanego przez projektantów.  Wydzielenie osobnej kuchni czy toalety, a także inne modyfikacje wprowadzane na życzenie nabywców, pozwalają dopasować wnętrza do ich indywidualnych potrzeb.

 To, co równie  istotne, mieszkania mają doskonałą lokalizację. Ulica Buforowa, to droga, która w najbliższej przyszłości ma zostać poddana gruntownej rozbudowie i podobnie jak ulica Bardzka posiadać po dwa pasy po każdej ze stron.  W projekcie jest przewidziany również tramwaj, który ma dojeżdżać do ronda, będącego częścią Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Już w dniu dzisiejszym bez problemu można się dostać komunikacją miejską do miasta (linie autobusowe 110, 310, 910), a dojazd do rynku samochodem w godzinach szczytu zajmuje nie więcej niż 15minut. Z kolei usytuowanie na południowych obrzeżach miasta zapewnia bliskość  terenów  rekreacyjnych oraz komfortowy i szybki dojazd do autostrady A4.

W najbliższym sąsiedztwie osiedla rozwija się całe zaplecze usługowo – handlowe. Już teraz nie brakuje tu lokalnych sklepików, a tuż obok powstaje „Biedronka”.  Bez trudu  można również dotrzeć do Centrum Handlowego na Bielanach Wrocławskich czy „Piotra i Pawła” na Świeradowskiej, a bliskość kościołów, szkół i przedszkoli (w tym jedno w obrębie osiedla) jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność  oferty.

Więcej na temat: